Bermundský Trojúhelník

12. ledna 2011 v 8:17
Portoriko, Bermudské ostrovy a Miami tvoří záhadné místo v Atlantském oceánu nazývané Bermudský trojúhelník. Někdy se mu také přezdívá "Ďáblův trojúhelník", a to proto, že v něm záhadně mizejí lodě a letadla.
Vzdušné vzdálenosti míst tvořících vrcholy tohoto trojúhelníku jsou přibližně 1 660 km, takže vytváří téměř rovnostranný trojúhelník s rozlohou přibližně 1 134 100 km2.

Již Krištof Kolumbus a jeho námořníci, při plavbě Sargasovým mořem, uviděli obrovský ohnivý pás, který přeletěl přes nebe a zmizel v moři. Za několik dní Kolumbus zjistil, že lodní kompas se chová velmi divně. Tato porucha dodnes působí v Bermudském trojúhelníku a je více než pravděpodobné, že za zmizení lodí i letadel může ona. O měsíc později spatřili v dálce divné světlo, které stoupalo od obzoru nahoru a zase klesalo zpět. Zvláštní světla se objevovala i pod mořskou hladinou.

Co tyto úkazy způsobilo? Plamenný pás mohl být ve skutečnosti meteorit. Problémy s kompasem zahrnovaly jen odchylky v ukazování skutečného severu. A zvláštní záře mohla pocházet z ostrovů poblíž Hispanioly nebo z Hispanioly samotné. To jsou vše ale jen domněnky. Také posádka kosmické lodi Apollo 12 zaznamenala podobný světelný jev jako Kolumbus se svou posádkou. Jak je toto tedy možné?

V kronikách nalezneme mnoho dalších záhadných zmizení lodí. Nicméně jejich osud nemusel být zrovna spjat s Bermudským trojúhelníkem. Mnoho lodí tehdy mizelo beze stopy a později byly nalezeny s mrtvou posádkou nebo bez ní, spousta jich skončila na dně oceánů nebo se staly obětí pirátů, vždyť Karibské moře jimi bylo proslulé.

Dnes se o tomto tajemném místě povídá hodně. Vědci odmítají uvěřit nevysvětlitelnému a sahají po přírodních jevech, sdělovací prostředky po senzaci a ufologové spolu se záhadology a lidmi zabývajícími se paranormálními jevy, se záhadu snaží objasnit pomocí červích děr, vstupů do jiných světů anebo únosy mimozemšťany.

Dokonce ani piloti nechtějí věřit historkám o trojúhelníku, a to i přesto, že se 5. prosince 1945 ztratilo šest vojenských bombardérů během rutinního tréninkového letu. Tato událost je jednou z největších událostí, které se v trojúhelníku staly. Na černé listině se zapsala pod názvem Letka č.19.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Ardhes Ardhes | Web | 12. ledna 2011 v 11:39 | Reagovat

Moc pěkné, akorát jedna chybka. Kryštof Kolumbus se píše s y po r a ne s i :)

2 Eva2 Eva2 | E-mail | Web | 12. ledna 2011 v 14:14 | Reagovat

Velmi pěkně napsané, také jsem četla řadu článků na zmiňované téma Bermudského trojúhelníku.

3 Marpefi Marpefi | 12. ledna 2011 v 19:57 | Reagovat

Zdravím,

mnoho lidí velmi přitahují paranormální jevy...jedny fascinují, jiní jim nevěří...další je prakticky provozují...Je pravdou, že na internetu se vydává za "paranormální" kde co a mnohdy i naprosté hlouposti...krom těchto nedorozumění a podvrhů - existují? Já jsem přesvědčen, že ano...co však je jejich pravou příčinou? Dá se vůbec zjistit "společný jmenovatel" těchto jevů, které se zdají být mnohdy reálné, ale zároveň si často odporují v tom, co říkají, že je pravda?

Já tvrdím, že ano...a odpověď naleznete zde v článku...pro mnohé jen další teorie...ale ti, kteří vědí, co umí způsobit okultní praktiky tuší, že na tom něco bude...

http://zivot-nazory.blog.cz/1101/paranormalni-jevy-a-jejich-vysvetleni

S pozdravem

Marpefi

4 ibety ibety | Web | 13. ledna 2011 v 12:12 | Reagovat

Diky vše za vaše komentáře jsem mooc ráda když mi sem nedo píše ikdyž se to stává zřídka pra proto jestli byjstevedeli nebo chteli neco u mě změnit tak s chutí do toho napištemi co byste tu chtěli vylepšit
Bety

5 Eva2 Eva2 | E-mail | Web | 18. ledna 2011 v 11:40 | Reagovat

Bloger Marpefi chodí snad na všechny blogy, stejně tak na všechny kopíruje jeden a tentýž komentář s odkazem na svůj článek, který nabádá všechny ateisty, hříšníky a lidi s démony v těle, aby se vydali na cestu, po stopách Ježíše Krista. Neboť to jediné nás má zachránit. Opomněl skutečnost, že každý máme svůj vlastní rozum, mozek a hlavně vůli, nepotřebujeme, aby nás někdo nebo něco vodilo za ručičku a diktovalo nám jak se máme chovat, jednat. Jinak děkuji autorce za komentář na mém blogu, velmi mě potěšil. Přeju pěkný den

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama