Březen 2012

Dream

31. března 2012 v 21:40 | ja net |  Bleskovky
Každý by si měl plnit své sny, ale zpočátku ty menší a jednodušší a potom zkusit i ty těžší :)

Den Země

19. března 2012 v 18:20 | Bety a net |  Tt

Den Země

Tohle to byl článek na našem vebu na DZ z minuleho roku:
Den Země Ostrava 2011
Město Ostrava podpořilo v letošním roce opět konání akcí Dne Země, které se uskutečnilo 15. dubna na náměstí SNP v Ostravě - Zábřehu. Akce se koná v rámci stejnojmenné celosvětové kampaně, jejímž cílem je upozorňovat na aktuální problémy v oblasti životního prostředí a šířit povědomí o důležitosti jeho ochrany přírody a jejího bohatství.
S turistickým kroužkem jsme v dopoledních hodinách vyrazili na tuto akci a viděli vystoupení dětí ze zájmových kroužků Střediska volného času, Ostrava - Zábřeh a Střediska volného času Ostrava, ostravských škol a Odpadový kabaret OZO Ostrava. K vidění byly také prezentace školních projektů (např. SPŠ chemická) a organizací působících v oblastech ochrany životního prostředí a ekologické výchovy. Dozvěděli jsme se, jak správně třídit odpady. Stánek zde měl i pan Závalský, se kterým jsme na podzim vyvěšovali ptačí budky. Společnými silami jsme zkusili jednu budku vyrobit a přinesli jsme ji do školy se záměrem dát jí na školní zahradu.
Sami jsme si spoustu věcí vyzkoušeli, zasoutěžili si o sladké ceny, něco také nakoupili a plní zážitků se vrátili zpátky do školy.


Ated neco odemne :)SONB

7. března 2012 v 21:33 | Bety |  Soutěžě

Přihlas se taky TY!


Nehty

7. března 2012 v 16:10 | Bety a net |  Bleskovky
1)

2)

3)

4)

5)

6)

7)

Které se vám nejvíc líbí hlásněte

Vtip

6. března 2012 v 21:08 | Bety a net |  Vtipy

Vtípky na večer


Přistupí revizor do autobusu MHD a hlásí kontrolu jízdenek. Najednou vidí cikánku jak mlátí dítě po hlavě. "Co je? Proč ho bijete?" ptá se revizor. "Dyk, podyvej ted mi sežral lystek, je todle možny!!!

V MHD stojí chlap nad sedící ženskou:
"Pane, kouká vám kousek přirození!"
"To není kousek, to je celý!"

"V tomhle autobuse jezdím už rok."
"Fakt? A pamatujete si, kde jste nasedl?"

Do autobusu nastoupí mladík s viditelnými potížemi. Nohy se mu podlamují a jen taktak, že se na nich udrží. Řidič, který ho sleduje praví: "Opilce nevozím, vystupte si!"
Mladík se ohradí: "No dovolte, já jedu z tanečních."

můj sloh

5. března 2012 v 16:28 | Bety |  Má tvorba
MHD cestuji docela často, a proto jsem si vybrala napsat úvahu na toto téma.
V MHD mívám smíšené pocity. Většinou u mne převládají obavy, že se něco neočekávaného stane. Kdybych si měla vybrat mezi tramvají a autobusem, upřednostním jízdu tramvají, které nebývají tak přeplněné cestujícími jako autobusy. V odpolední špičce v autobusech není k hnutí a v letních obdobích k přežití. Různé pachy vás dostanou do stavu zoufalství. Pach potu a někdy i ostravských bezdomovců je k zalknutí. To potom vystupuji na první nejbližší zastávce a čekám na zázrak, tedy další spoj, pokud možno nezápachový . Klimatizovaný autobus či tramvaj by určitě cestování v letních tropických dnech docela zpříjemnil. Nedostatek financí v ostravské MHD nám v brzké době takhle vybavené spoje MHD, ale nezavede .
V MHD cestuji poslední dobou na síťovou jízdenku, a to doporučuji i všem ostatním, aby je nepřekvapil revizor zrovna ve chvíli, když si zapomněli jízdenku označit. Kontrola revizorem u vás může způsobit i šok úlekem, pokud jste zrovna zamyšlení a někdo na vás znenadání promluví "kontrola jízdenek".
Práci kontrolorů sledují všichni cestující se zájmem a čekají koho chytnou bez jízdenky.
Nedávno jsem byla svědkem, jak cestující neměl jízdenku a chtěl se s revizorem i prát.
Řidič tramvaje musel zavřít dveře a čekat na policisty. Byla jsem z toho dost vyplašená. Být revizorem, je docela nebezpečné povolání.
Vlastně cestující jsou si sami sobě nebezpeční, protože mohou být zloději či násilníky. Jak se tomu můžeme bránit? Před kapsáři si můžeme dát větší pozor na své věci, ale před násilníky? Preventivně si sednout do vozu s řidičem, abychom se dovolali případné pomoci.
Cestování MHD mne baví, pokud nejedu sama.
Když cestuji s kamarádkou, tak si často povídáme, možná trošku i hlasitěji, protože se nám už jednou stalo, že nás starší paní napomínala, ať se ztišíme. Po pár minutách sama však začala štěbetat se svojí známou a to nás dost naštvalo. Někdy je v tramvaji ticho, jenom hlasitá hudba z mp3 přehrávače, řve někomu do ucha. No hrůza. Měli bychom brát ohled na ostatní cestující.
Byla bych ráda, kdyby se ve spojích MHD zavedla co nejdříve klimatizace a aby lidé více dbali na svoji hygienu. Já se taky budu muset zlepšit v mluvení potichu a brát tak ohled na ostatní spolucestující.

Tohle byla uvaha na téma MHD a cestující