Den Země

19. března 2012 v 18:20 | Bety a net |  Tt

Den Země

Tohle to byl článek na našem vebu na DZ z minuleho roku:
Den Země Ostrava 2011
Město Ostrava podpořilo v letošním roce opět konání akcí Dne Země, které se uskutečnilo 15. dubna na náměstí SNP v Ostravě - Zábřehu. Akce se koná v rámci stejnojmenné celosvětové kampaně, jejímž cílem je upozorňovat na aktuální problémy v oblasti životního prostředí a šířit povědomí o důležitosti jeho ochrany přírody a jejího bohatství.
S turistickým kroužkem jsme v dopoledních hodinách vyrazili na tuto akci a viděli vystoupení dětí ze zájmových kroužků Střediska volného času, Ostrava - Zábřeh a Střediska volného času Ostrava, ostravských škol a Odpadový kabaret OZO Ostrava. K vidění byly také prezentace školních projektů (např. SPŠ chemická) a organizací působících v oblastech ochrany životního prostředí a ekologické výchovy. Dozvěděli jsme se, jak správně třídit odpady. Stánek zde měl i pan Závalský, se kterým jsme na podzim vyvěšovali ptačí budky. Společnými silami jsme zkusili jednu budku vyrobit a přinesli jsme ji do školy se záměrem dát jí na školní zahradu.
Sami jsme si spoustu věcí vyzkoušeli, zasoutěžili si o sladké ceny, něco také nakoupili a plní zážitků se vrátili zpátky do školy.


Ated neco odemne :)


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

klikni na plus :)

+

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama